Termostatický směšovací ventil ATM

Regulace teploty podlahového vytápění

Jednoduchá regulace teploty, která vstupuje do rozvodů podlahového vytápění a chrání, tak betonový potěr a podlahovou krytinu před nežádoucí vysokou teplotou.

Termostatický směšovací ventil ATM

Bezpečnost, komfort, úspora

Ochrana proti opaření horkou vodou, stabilizace teploty vody a minimalizace ztráty vody, která zbytečně proteče rovnou do kanalizace jako odpadní voda.

Termostatický směšovací ventil ATM

Komfortní teplota TUV

Vždy příjemná teplota vody se zkrácením doby čekání na tu správnou teplotu.

Slider

Termostatický směšovací ventil ATM

Regulace teploty podlahového vytápění

Jednoduchá regulace teploty, která vstupuje do rozvodů podlahového vytápění a chrání, tak betonový potěr a podlahovou krytinu před nežádoucí vysokou teplotou.

Termostatický směšovací ventil ATM

Bezpečnost, komfort, úspora

Ochrana proti opaření horkou vodou, stabilizace teploty vody a minimalizace ztráty vody, která zbytečně proteče rovnou do kanalizace jako odpadní voda.

Termostatický směšovací ventil ATM

Komfortní teplota TUV

Vždy příjemná teplota vody se zkrácením doby čekání na tu správnou teplotu.

Komfortní teplota

Nepříjemně horká či studená voda Vás už nikdy nepřekvapí. Ani při sprchování, ani během koupele či při mytí rukou. Díky termostatickému ventilu ATM máte zajištěnu příjemně teplou vodu, kdykoli potřebujete. Dopřejte si tento komfort i Vy!

Úspora vody

Musíte-li pravidelně odpouštět vodu, než Vám teče voda v požadované teplotě, přicházíte o značné množství vody, a tedy i financí. Pokud máte ještě více členů domácnosti, toto množství se násobně zvyšuje. Toto se týká i komerčních objektů. Teplá voda stojí až šestinásobek toho, co voda studená. Termostatický směšovací ventil ATM dokáže minimalizovat ztráty právě v podobě vody, kterou musíte odpustit.

Bezpečnost

Voda v instalacích dosahuje až 70 °C a snadno tak může dojít k opaření horkou vodou. Termostatický ventil ATM ochrání všechny, a zejména děti, před opařením. Vyhněte se i Vy zbytečným starostem a komplikacím a využijte komfort příjemně teplé vody.

Jak to funguje

Pohodlná montáž a regulace

Dvojitá stupnice

Dvě stupnice umožňují snadnější a rychlejší nastavení.

Vnější stupnice – čitelná v dílcích.
Vnitřní stupnice – ve stupních Celsia, pro rychlé, orientační nastavení požadované teploty smíšené vody na výstupu z ventilu.

Možnost zaplombování krytky a kontroly nastavení

Krytka chrání ATM směšovací termostatický ventil před změnou nastavení a díky okénku je možné sledovat nastavení ATM ventilu.

Různé druhy závitů

Termostatické ventily disponují konstrukcí s různými typy závitů a velikostí, což umožňuje výběr ventilu podle potřeby. Dále lze použít přípojky se zpětnými ventily, které umožňují rychlou montáž nebo demontáž směšovacího ventilu ze zařízení za účelem čištění, údržby nebo výměny.

Vstup pro imbusový klíč

Směšovací ventil má také vstup pro imbusový klíč, který umožňuje otáčení nastavovacího kolečka ventilu v případě problémů se změnou nastavení kvůli nečistotám nebo vysokému tlaku. Perfektní řešení, když není možné pohodlně uchopit kolečko.

Pohodlné a velké ovládací kolečko

Konstrukce knoflíku umožňuje pohodlné a přesné nastavení.

Popis zapojení přímo na ventilu

Jednoznačné schéma zapojení i vyražený popis je lehce viditelný z obou stran na ventilu. Vyražené popisy značí H – HOT (teplá), C – COLD (studená), MIX – smíchaná voda.

Nejdůležitější změny jsou uvnitř ventilu

Inovativní a patentovaná dvoukomorová konstrukce ventilu umožňuje precizní regulaci i ve složitých hydraulických systémech.

Precizní regulace je zajištěna i rychlou reakční dobou ventilu, díky které ventil do 1s ventil zavře v případě ztráty tlaku v přívodu studené vody.

Integrovaná přídavná pružina ochraňuje ventil ATM proti přehřátí a prodlužuje jeho životnost na maximum.

 

  • Stabilní výstupní tlak
  • Ochrana proti opaření
  • Dlouhá životnost ventilu
  • Zvýšená odolnost vůči usazování vodního kamene

FAQ

Skrytý

fghfgdhfdhfgdhfgd

Co znamená funkce „ochrana proti opaření“ u termostatických směšovacích ventilů?

Pokud dojde ke ztrátě tlaku v přípojce studené vody, ventil zcela uzavře přívod teplé vody. Tímto způsobem jsme schopni chránit uživatele před popáleninami v důsledku nedostatečného zásobování studenou vodou.

Tyto typy ventilů se doporučují zejména ve veřejných budovách.

Všechny termostatické směšovací ventily z naší nabídky jsou vybaveny funkcí „ochrana proti opaření“. Toto je díky extrémně rychlé reakci ventilu na teplotní změny, kdy se ventil dokáže zcela zavřít do 1 s.

Co se stane v momentě kdy termostatický směšovací ventil ATM nebude schopen dosáhnout nastavené teploty smíšené vody kvůli příliš nízké teplotě dodávané horké vody?

Když je do termostatického ventilu přiváděna voda s příliš nízkou teplotou, ventil automaticky uzavře přívod studené vody a úplně otevře přívod teplé vody. Teplota smíšené vody v tomto bodě se bude rovnat teplotě horké vody dodávané do ventilu.

Co může způsobovat, že namontovaný termostatický směšovací ventil ATM v systému TUV zpočátku dodává vodu při teplotě nižší, než je nastavena na ovládacím kolečku?

Krátkodobý problém spojený s dodáváním studené vody ventilem ATM může být způsoben aplikací ventilu (jeho umístěním). Stává se, že dochází k zahřátí ventilu během doby, kdy systém není v provozu. Nahřátý ventil se musí ochladit proudící vodou, aby termostatický prvek ventilu získal své správné regulační schopnosti.

Tento stav může nastat v případě, že ventil ATM je umístěny v horní části přímo na výstupu ohřívače vody. Díky tomuto umístění je ventil ATM dlouhodobě vystaven vysokým teplotám, jak je znázorněno na obrázku níže.

Jak vybrat správný ventil ATM pro instalace podlahového vytápění?

Vzhledem k provozním teplotám systému podlahového vytápění doporučujeme termostatické směšovací ventily ATM s rozsahem regulace teploty 20 ÷ 43 ° C. Udržování teploty přívodu podlahového vytápění má v tomto ohledu klíčový význam pro optimální komfort uživatelů z hlediska fyziologie člověka. Proto se nedoporučuje zvyšovat maximální teploty na výstupu nad 38 ° C (nastavení „5“ na ventilu ATM).

 

Pro určení správného typu ventilu ATM by se měli provádět vypočty zohledňující hydraulické podmínky konkrétní instalace. Je však možné použít některé odhadované hodnoty vyplývající z praxe a velkých zjednodušení hydraulických výpočtů. Takový výběr určuje maximální délku instalačních trubek podlahy vyjádřenou v běžných metrech, pro kterou lze daný ventil použít. V následující tabulce je uvedena délka instalačního potrubí, vyjádřená v běžných metrech, a plocha vytápěné podlahy v metrech čtverečních, vhodná pro jednotlivé ventily ATM. 

Mělo by se pamatovat, že výběr vhodného ventilu je vhodnější vybírat podle skutečné délky potrubí. Výběr dle vyhřívané podlahové plochy by se mělo postupovat v případě, že délka potrubí není známá. Tyto hodnoty jsou určeny na základě praxe a typických instalacích.

Vyhřívaná podlahová plocha Délka potrubí běžných metrech Kvs ventilu ATM Vhodný typ ventilu
<65 m2 <500 1,6 341, 361, 331
65-95 m2 <700 2,5 561
95-140 m2 <1000 3,2 761
140 – 170 m2 <1200 4,2 881

Dokumentace

Chcete zaslat brožuru o ventilech ATM? Zanechte prosím váš email.

Máte nějaký dotaz? Napište nám!

Nová pole

Výrobce

AFRISO spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny AFRISO, která na evropském trhu působí již více než 150 let. AFRISO založil Adalbert Fritz v roce 1869 v Durynsku. Název společnosti je zkratkou firmy Adalbert FRItz & SOhn.

Dnes je skupina AFRISO, kterou stále vlastní rodina Fritzů a je spravována její čtvrtou generací, výrobcem bezpečnostních a regulační armatur, jakožto i signalizačních a měřicích zařízení.

V České republice se produkty AFRISO začaly objevovat bezprostředně po roce 1993. Dynamický nárůst prodeje znamenal, že v roce 1995 byla v Praze založena společnost AFRISO spol. s r.o. Tato distribuuje produkty pro český a slovenský trh.

Karlovarský kraj

LIKOST s r.o. Sokolov

Stará Ovčárna 2174,
356 01 Sokolov
www: www.likost.cz

Ptáček Sokolov

Stará Březovská 2261,
356 01 Sokolov
www: www.ptáček.cz

Ústecký kraj

Saniba s.r.o.

Husitské náměstí 558,
438 01 Žatec

Izomat s.r.o. Louny

Cítolipská 2648,
440 01 Louny

Gienger Bohemia Děčín

Dělnická 208,
405 02 Děčín

DEK Lovosice

Svatopluka Čecha 493/31,
410 02 Lovosice

Richter+ Frenzel Most

Dělnická 16,
434 01 Most

Ptáček Žatec

Bílý vrch 925,
438 01 Žatec
www.ptáček.cz

Ptáček Teplice

Gagarinova 467,
415 01 Teplice
www: www.ptáček.cz

Ptáček Ústí nad Labem
Hostovická 19A,
400 01 Ústí nad Labem
www: www.ptáček.cz
DEK Louny
Na Horizontu 2731,
440 01 Louny

Plzeňský kraj

TRICER – TOP s.r.o.

Rabštejnská 1565/9,
323 00 Plzeň 1

Šabata – Rokycany

Sladovnická 226,
337 01 Rokycany

Heckl Starý Plzenec

Smetanova 195,
332 02 Starý Plzenec

LIKOST s.r.o. Plzeň

Pálenická 2,
323 00 Plzeň

Bravosmat s.r.o.

Hřbitovní 33a,
312 00 Plzeň
Ptáček Tachov

Oldřichovská 1511,
347 01 Tachov
www: www.ptáček.cz

Šabata – Domažlice

Prokopa velikého 570,
344 01 Domažlice

Temacom – Domažlice

Dukelská 96,
334 01 Domažlice
Mawi 3000 Klatovy
Puškinova 135,
339 01 Klatovy

Temacom – Klatovy

Fr. Šumavského 831,
339 01 Klatovy

Richter+ Frenzel Plzeň

Slovanská Alej 1960/24,
326 05 Plzeň
Gienger Bohemia Mariánské Lázně
Nákladní 105,
353 01 Mariánské Lázně

DEK Tachov

Rapotínská 1576,
347 01 Tachov

Šabata – Tachov

Sokolovská 2001,
347 01 Tachov
Gienger Bohemia Tachov
Plánská 2029,
347 01 Tachov

Středočeský kraj

V+H Kolín s.r.o.

Sadová 852,
280 02 Kolín

Lumial, s.r.o.

Kosova Hora 77,
262 91 Kosova Hora
www: www.lumial.cz

Niersberger Instalace, s.r.o.

Tyršova 2075,
256 01 Benešov
www: www.niersberger.cz

AFRISO spol. s r.o.

Komerční 520,
251 01 Nupaky
www: www.afriso.cz

Richter + Frencel Benešov

Křižíkova 2107,
256 01 Benešov

Stavmat Beroun

Plzeňská 528,
267 01 Beroun

Gienger Tábor – Čáslav

Pod Nádražím 1206/4,
286 01 Čáslav

Gienger Tábor – Kolín

Polepská 252,
280 02 Kolín

Maro Kolín

Třídvorská 710,
280 02 Kolín

Instal-Renč s.r.o. Mladá Boleslav

Dukelská 1310,
293 01 Mladá Boleslav

Gienger Bohemia Příbram

V Lukách 334,
261 01 Příbram

Šabata – Příbram

Husova 366,
261 01 Příbram

Vihamij Dobříš

Příbramská 1678,
263 01 Dobříš

Vihamij Slaný

Pražská 1847,
274 01 Slaný

DEK Kladno

Velké Přípotočno 335,
273 01 Velké Přípotočno

Stavmat Rudná

Na Mlynářce 578,
252 19 Rudná

Mawi 3000 Beroun

Pod Hájem 97 – areál Probotrans,
267 01 Beroun

Tonstav s.r.o. Beroun

Plzeňská 440,
266 01 Beroun

Gienger Bohemia Beroun

Plzeňská 305,
266 01 Beroun

DEK Mladá Boleslav

Průmyslová 1267,
293 06 Mladá Boleslav

Ptáček Příbram

Dělostřelecká 333,
261 01 Příbram
www: www.ptáček.cz

Ptáček Rakovnik

Kuštova 2744,
516 01 Rakovník
www: www.ptáček.cz

Ptáček Sedlčany

Kňovická 341,
356 01 Sedlčany
www: www.ptáček.cz

Richter+ Frenzel Mělník

Blatecká 4224,
276 01 Mělník

Heckl Mělník

Nádražní 3731,
276 01 Mělník

DEK Mělník

Nad Oborou,
276 01 Mělník

Ptáček Kralupy nad Vltavou

V Pískovně 2054,
278 01 Kralupy nad Vltavou

Kunst s.r.o.

Trojanova 1848,
274 01 Slaný

Vihamij s.r.o. Centrála Slaný

Pražská 1847,
274 01 Slaný

Ptáček Slaný

Stehlíkova 1233,
274 01 Slaný

Šabata – Kladno

Libušina 248,
272 01 Kladno

Gienger Centron Kladno

Petra Bezruče 1442,
272 01 Kladno

Praha

ETYVA s.r.o.

Hořická 535,
199 00 Praha 18
www: www.etyva.cz

Richter + Frenzel, s.r.o.

U Technoplynu 1572/2,
198 00 Praha 9
www: www.r-f.cz
Gienger Centron Brandýs nad Labem
Strojírenská 1792,
250 01 Brandýs nad Labem

Ptáček Jirny

Brandýská 543,
250 90 Jirny

Ptáček Praha – Ruzyně

Stochovská 80,
161 00 Praha 6

Ptáček Unhošť

Lidická 1010,
273 51 Unhošť
www: www.ptáček.cz

Ptáček Praha – Vysočany

Poděbradská 1016/32,
198 00 Praha
www.ptáček.cz

Ptáček Praha – Jinočany

Okružní 275,
198 00 Jinočany
www.ptáček.cz

Ptáček Praha – Holešovice

Přívozní 1054/2,
252 25 Praha – Holešovice
www: www.ptáček.cz

Ptáček Praha – Čestlice

Obchodní 101,
170 00 Praha – Čestlice
www.ptáček.cz

Ptáček Praha – Bohdalec

U Plynárny 1290/99,
101 00 Praha – Bohdalec
www.ptáček.cz
Gienger Centron Praha-Chabry
Dopraváků 743/3,
184 00 Praha 8

Richter+ Frenzel Modřany

Mezi vodami 33,
143 00 Praha 4

Richter+ Frenzel Ruzyně

Výtvarná 1025/6,
161 00 Praha 6

Gienger Centron Praha-Jinonice

Radlická 220,
155 00 Praha 5

Šabata – Stodůlky

Jeremiášova 947,
155 00 Praha 5

Anis CZ s.r.o. Praha 4

U Staré Pošty 2,
147 00 Praha 4

Maro Praha

Poděbradská 540/ěž,
190 00 Praha 9

Šabata – Háje

Hlavatého 664/13,
149 00 Praha 4

Liberecký kraj

Eneso s.r.o.

Žitavská 56/50,
460 01 Liberec
www: www.eneso.cz

Stavmat Turnov

Přepeřská 1692,
511 01 Turnov

DEK Turnov

Nudnojovická 2114,
511 01 Turnov

Královehradecký kraj

Richter+ Frenzel Hradec Králové

Stavební 1066,
500 03 Hradec Králové

Maro Hradec Králové

Stavební 999,
500 03 Hradec Králové

MATEP s.r.o.

Pražská třída 184,
500 04 Hradec Králové

Ptáček Vrchlabí

Valteřická 1305,
755 01 Vrchlabí
www.ptáček.cz

Ptáček Rychnov nad Kněžnou
Zbuzany 1062,
264 01 Rychnov nad Kněžnou
www.ptáček.cz
Ptáček Trutnov
Horská 74,
674 01 Trutnov – Horní Staré Město
www.ptáček.cz

Pardubický kraj

Vihamij Pardubice

Průmyslová 382,
532 08 Pardubice

Gienger Tábor – Pardubice

S.K. Neumana 2953,
530 02 Pardubice

Richter + Frenzel Pardubice

Fáblovka 408,
533 52 Pardubice

Ptáček Svitavy

Průmyslová 10,
568 11 Svitavy
www: www.ptáček.cz

Ústí nad Orlicí

Na Ostrově 1165,
757 01 Ústí nad Orlicí
www: www.ptáček.cz

Vysočina

VOTOP Jihlava s.r.o.

Znojemská 5056,
586 01 Jihlava
www: www.votop.cz
Ptáček Žďár nad Sázavou
Brněnská 758/26,
591 01 Žďár nad Sázavou 1
www: www.ptáček.cz
Ptáček Třebíč
Cyrilometodějská 43/20,
739 61 Třebíč
www: www.ptáček.cz

Ptáček Velké Meziříčí

K novému nádraží 2260,
542 01 Velké Meziříčí
www: www.ptáček.cz

Jihočeský kraj

Ptáček České Budějovice

Hlinská 2,
370 01 České Budějovice
www: www.ptáček.cz

Ptáček Český Krumlov

Nádražní 3,
381 01 Český Krumlov
www: www.ptáček.cz

Ptáček Strakonice

Katovická 1268,
568 11 Strakonice
www: www.ptáček.cz

Ptáček Tábor

Oldřichovská 1511,
415 01 Tábor
www: www.ptáček.cz

Ptáček Prachatice

Nebahovská 1200,
796 01 Prachatice
www: www.ptáček.cz

Jihomoravský kraj

Kessel Bio s.r.o.

Lahoferova 24,
671 82 Dobšice
www: www.kesselbio.cz

MAR SERVIS PLUS, s.r.o.

Juliánovské nám. 2,
636 00 Brno
www: www.marinfo.cz

Ptáček Znojmo

ul. Družstevní,
438 01 Znojmo
www: www.ptáček.cz

Ptáček Vyškov

Brněnská 39,
760 01 Vyškov
www: www.ptáček.cz

Olomoucký kraj

GASCENTRUM s.r.o.

Újezd 13,
796 01 Prostějov
www: www.gascentrum.cz
Ptáček Prostějov
Brněnská 4498/67,
750 02 Prostějov
www: www.ptáček.cz
Ptáček Přerov
9. května 2853/111,
261 01 Přerov
www: www.ptáček.cz
Ptáček Šternberk

Průmyslová 10,
787 01 Šternberk
www: www.ptáček.cz

Ptáček Šumperk
Jeremenkova 13,
347 01 Šumperk
www: www.ptáček.cz

Zlínský kraj

Ptáček Zlín

Marušky 550,
669 02 Březnice u Zlína
www: www.ptáček.cz

Ptáček Vsetín

Rokytnice 258,
682 01 Vsetín
www: www.ptáček.cz

Ptáček Uherské Hradiště

Průmyslová 1152,
687 24 Uherské Hradiště
www: www.ptáček.cz

Ptáček Uherský Ostroh

Veselská 724,
273 51 Uherský Ostroh
www: www.ptáček.cz

Ptáček Valašské Meziříčí

40. pluku 1379,
594 01 Valašské Meziříčí
www: www.ptáček.cz

Moravskoslezský kraj

SDO Technika s.r.o.

Jaselská 451,
742 42 Šenov
www: www.sdotechnika.cz

YPSILON PLUS s.r.o.

Nové město 252/2,
742 35 Odry
www: www.ypsilonplus.cz

Ptáček Třinec

Oldřichovice 867,
686 01 Třinec
www: www.ptáček.cz

Kontakt

E-mail

info@afriso.cz

Telefon

+420 272 953 636

Fakturačí údaje

AFRISO spol. s r.o. | Komerční 520, 251 01 Nupaky | +420 272 953 636 | info@afriso.cz | IČO: 63994062 | DIČ: CZ63994062 | Bankovní spojení Raiffeisenbank: 1181093/5500